ב-7 ליולי 1978 בתיאטרון רוקסי (Roxy Theatre) שבהוליווד, הופיע ברוס ספרינגסטין מול קהל של כ-500 מעריצים מאושרים שזכו לקנות כרטיס להופעה.

ספרינגסטין היה אז (ולמען האמת גם היום…) אחד הזמרים הלוהטים והמבוקשים ביותר בעולם. 3 שנים קודם לכן הוא פרץ לתודעה עם האלבום "נולד לרוץ" (Born to run), והפך לכוכב רוק מוכר בכל העולם.

במהלך ביצוע השיר "התבגרות" (Growin' Up), ספרינגסטין הפסיק לשיר וסיפר לקהל שההורים שלו נמצאים בקהל, ושלמרות ההצלחה שלו הם עדיין מנסים לשכנע אותו לחזור לקולג'…

הוא סיפר שכשהוא היה מתבגר, היו שני דברים מאד לא פופולריים אצלו בבית.
הראשון היה… הוא עצמו, והשני היה הגיטרה שלו. הוא מספר שאבא שלו תמיד התייחס לגיטרה שלו כ-"הגיטרה הארורה הזו" ושהוריו ניסו בכל דרך אפשרית לגרום לו להפסיק לנגן ולהתרכז בלימודים (אבא שלו אפילו היה מזרים לו עשן לחדר כשהיה מנגן כדי לגרום לו להפסיק).

אבא שלו רצה שהוא יהיה עורך דין. הוא ניסה לשכנע אותו שכדאי לו להפוך לעורך דין, כדי שיהיו לו חיים טובים. אמא שלו (שכנראה זיהתה את היצירתיות) טענה שהוא צריך להיות סופר וניסתה לשכנע את ברוס הצעיר שכדאי לו להיות סופר כדי שיהיו לו חיים נוחים.

ברוס אומר שמה שההורים שלו לא הבינו היה שהוא לא רצה חיים טובים – הוא רצה להשיג הכל!
הוא פונה להוריו ואמר להם שגם זה שרצה עורך דין וגם זו שרצתה סופר – יצטרכו להסתפק ברוקנרול!

למה אני מספר לכם את זה…?

מכיוון שאם ברוס ספרינגסטין היה מקשיב לאנשים הקרובים אליו ביותר, ייתכן שהיינו מרוויחים עו"ד לא רע, או סופר טוב – אבל העולם היה מפסיד את אחד מכוכבי הרוק הגדולים ביותר, המשפיעים ביותר והטובים ביותר (אני מודה – אני מעריץ שלו מאז שהייתי בן 9…).
והכי חשוב – היינו מפסידים אדם שכבר קרוב ל-50 שנה נותן השראה למיליוני אנשים בכל העולם.

אם יש משהו שאתם רוצים להשיג, משהו שבוער לכם בעצמות – אל תתנו לאף אחד לספר לכם שאתם לא יכולים או שכדאי לכם לעשות משהו אחר.

תמיד יהיו שם אנשים שיציעו לכם לא לרדוף אחרי החלום שלכם – כי זה מסוכן, כי זה חסר סיכוי, כי "אי אפשר להתפרנס מזה" ועוד… חלק מהאנשים האלה יהיו האנשים הקרובים אליכם ביותר, והם ייעשו את זה מכיוון שהם אוהבים אתכם ודואגים לכם.

להגשים את החלום שלכם לא יהיה קל. גם לספרינגסטין זה לא היה קל. עברו כ-10 שנים מהיום שספרינגסטין התחיל להופיע ועד לפריצה הגדולה שלו. רק באלבום השלישי שלו הוא התפרסם – עד אז הוא היה זמר אנונימי.

להגשים את החלום שלכם לא יהיה קל. תצטרכו להשקיע, להתאמץ, להתמיד ולהיות נחושים – אבל המחיר שתשלמו אם לא תגשימו את החלום שלכם גדול עשרות מונים מהמאמץ שתשקיעו בלהיות מה שאתם חולמים.

אז בכל פעם שאתם שומעים שכדאי לכם לנטוש את החלום שלכם – תיזכרו בסיפור של ברוס ספרינגסטין…

אני מזמין אתכם לספר על החלומות שלכם ועל הדרך שלכם להגשים אותם, כאן למטה בתגובות.

תוך כדי כתיבת התגובה שלכם, אתם יכולים להאזין בעצמכם לספרינגסטין מספר את הסיפור (וגם שר…) 

מוטי סחראי. 

תגובות פייסבוק